Rovnou na obsah Rovnou na menu
Obec Lovčičky
Lovčičky
Obec Lovčičky

Plánované letecké ošetření zemědělských ploch kukuřice

Společnost BIOCONT LABORATORY, spol. s r.o. Modřice, která se zabývá biologickou ochranou zemědělských plodin proti chorobám a škůdcům, si vás dovoluje informovat o plánovaném leteckém ošetření zemědělských ploch kukuřice proti zavíječi kukuřičnému, které se nacházejí ve správním obvodu vaší obce.

Informační leták zde Typ: JPG obrázek, Velikost: 359.08 kB

Společnost BIOCONT LABORATORY, spol. s r.o. Modřice, která se zabývá biologickou ochranou zemědělských plodin proti chorobám a škůdcům, si vás dovoluje informovat o plánovaném leteckém ošetření zemědělských ploch kukuřice proti zavíječi kukuřičnému, které se nacházejí ve správním obvodu vaší obce.
Letecky se bude aplikovat biologický přípravek TrichoLet, jehož účinnou složkou je drobná chalcidka Trichogramma. Je to malý, užitečný tvor, který se přirozeně vyskytuje v přírodě a dokáže účinně bojovat proti škodlivému účinku zavíječe kukuřičného tím, že klade svá vajíčka do vajíček zavíječe, a tak dochází k redukci líhnutí jeho housenek a omezení napadení rostlin kukuřice.
Aplikovaný přípravek:

má povolení pro leteckou aplikaci,

nevyžaduje specifická opatření z hlediska ochrany člověka, včel, ptáků, vodních organismů, ostatních suchozemských obratlovců, ostatních necílových členovců, půdních makroorganismů, půdních mikroorganismů a necílových rostlin,

nevyžaduje specifická opatření z hlediska použití v ochranném pásmu II. stupně zdrojů podzemních a povrchových vod.
Není tedy nutno provádět žádná opatření. Přesto bychom Vás rádi požádali o informování veřejnosti o plánované aplikaci, abychom předešli případným nejasnostem a nedorozuměním. Připravili jsme proto pro Vás několik informačních materiálů, které můžete využít k informování veřejnosti:

leták na úřední desku,

infografiku na sociální sítě nebo pro vytištění na nástěnky,

video o TrichoLetu – proč lidem nad hlavami létá žluté letadlo a co dělá - https://www.youtube.com/watch?v=Cql6jTXVeuo
Ošetření proběhne ve dvou aplikacích. Termín první aplikace plánujeme v první polovině měsíce června (severnější oblasti republiky ve druhé polovině), v závislosti na vývoji škůdce a povětrnostních podmínkách. Druhá aplikace pak bude provedena 7 až 10 dnů po první aplikaci. O konkrétních termínech budete informováni místním zemědělským podnikem.
Věříme, že drobné nepohodlí způsobené leteckou aplikací bude vyváženo benefity biologické ochrany, která je bezpečná a netoxická, čímž se vyhneme použití výrazně rizikovějšího chemického pesticidu.

S24060316540.jpg

Typ souboru: JPG obrázek, Velikost: 359,08 kB
Datum vložení: 3. 6. 2024 16:37
Datum poslední aktualizace: 3. 6. 2024 16:41

Život v obci

Formulář pálení klestí

klestí

Aktuální počet obyvatel

Zajímavé informace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, pondělí 24. 6. 2024
úterý 25. 6. prudký déšť 18/14 °C